Sledujte nás

NÁŠ CIEĽ

Vytvárame návrhy interiérov založené na modernej talianskej estetike s nádychom luxusu tak, aby ste sa vo svojom bývaní cítili každý deň výnimočne, pohodlne a príjemne.

TOLICCI je dizajnérska značka prioritne zameraná na návrh interiérov najvyššej triedy dizajnérskej estetiky s dôrazom na detail vizuálneho a technického prevedenia, rešpektujúc požiadavky klienta, pôsobiaca ako interiérové štúdio v Bratislave, na celom Slovensku, Českej republike a priľahlom zahraničí.

 

Za vznikom značky v roku 2014 stojí Tomáš Belica, pohybujúci sa celoživotne na poli estetiky a umenia s veľkým dôrazom v jeho prácach na detail prevedenia v každej fáze jeho vzniku až po finálny produkt.

 

Z tejto myšlienky vychádza identita TOLICCI, pretavená slovenskými interiérovými dizajnérmi do reality v podobe návrhov interiérov bytov, návrhov rodinných domov a súkromných rezidencií.

 

Dizajnérsky tím TOLICCI v súčasnosti tvoria umelci z oblasti dizajnu a umenia ako interiéroví a bytoví architekti a dôkladne vybratí a vychovaní zakladateľom značky ako tím profesionálov, ktorý uplatňuje svoje skúsenosti a estetické cítenie v na mieru vytvorenom dizajne v identite TOLICCI za pomoci produktov prevažne talianskych značiek.

 

Každý jeden dizajnérsky návrh interiéru prechádza rukami zakladateľa značky v jeho výrobnej a nakoniec aj finálnej fáze, ktorá je prezentovaná klientovi. Takto je zachovaná identita TOLICCI v každom projekte tak, ako ju nastavil jej zakladateľ.

Filozofia tvorby

Identita TOLICCI vychádza v základe z tradičného talianskeho vnímania estetiky farieb, tvarov, materiálov a ich vzájomného preladenia v interiéri. Túto vyjadrujeme prostredníctvom zemitých kombinácii farieb a vzorov v kontraste s drevom a prírodným kameňom. Tento základ následne jemne dopĺňame výraznejšou farbou a zlatými, prípadne striebornými akcentami drahých kovov, čo zaručí plnohodnotnú, živú a nestarnúcu kombináciu, docielenú pomocou kvalitných, prevažne talianskych produktov. Jednotný rukopis sa takto nesie celým navrhovaným priestorom s dôrazom na detail prevedenia po estetickej, materiálovej a funkčnej stránke.

TOLICCI team

V súčastnoti náš tím tvorí 15 ľudí v zložení: interiéroví dizajnéri, 3D vizualizátori, konštruktéri, obchodníci, PR manažéri a administratívni pracovníci tak, aby každý robil to, čo ho napĺňa a spoločne sme pre vás vytvorili ten najlepší produkt – profesionálny návrh interiéru. 

Príbeh značky a loga

V roku 2012 začal pôsobiť zakladateľ štúdia ako interiérový dizajnér a následne až v roku 2014 sa začal písať príbeh samotného loga TOLICCI v prvých základných kontúrach nepravidelného tvaru so siedmymi hranami, vyjadrujúcimi kontúry základných obrysov tváre modernej lifestyle ženy. Tieto kontúry sa nezmenili ani v poslednom redizajne loga, spoločne s výplňou samotného loga písmena „T“, ktoré má podobu základných kontúr stolíka ako zariaďovacieho prvku.

 

Písmeno „T“ symbolizuje začiatok výrazu TOLICCI. V pôvodnej podobe z roku 2014 sa farba loga z hnedej zmenila na zlatú, ktorá reprezentuje jeden zo základných prvkov pri tvorbe interiérov TOLICCI – zlaté akcenty a symbolizuje luxus.

 

V roku 2018 prešlo logo redizajnom z dôvodu presného určenia dizajnérskeho smeru a identity TOLICCI – drevo-kameň-zlato a vytvorenia nosnej základne klientov vyznávajúcich moderný dizajn s nádychom luxusu a výnimočnosti. Táto skutočnosť ovplyvnila celkovú vizuálnu identitu loga do dnešnej podoby. K pôvodnému logu sa okrem zlatej farby pridali po bokoch vavrínové vetvičky symbolizujúce skúsenosť, vznešenosť a ochranu – ako odkaz na vyšpecifikovanie cieľového klienta a svojej klientskej základne (publika). Spodná časť loga obsahujúca dve grafiky je grafickým odkazom a zároveň replikou grafických kontúr časti erbu z oblasti Turca – lokality na severnom Slovensku, odkiaľ pochádza zakladateľ štúdia, Ing. Tomáš Belica a kde vyrastal. Ako posledný prvok pribudla korunka ako symbol kvality spolu s piatimi hviezdami, ktorých spojenie je odkazom na päťhviezdičkový servis – najvyššiu kvalitu. Hviezda sama o sebe reprezentuje výnimočnosť, čo podčiarkuje celý význam loga.

 

Takto vznikol príbeh samotnej grafiky loga, na ktorej sa podieľal sám zakladateľ štúdia spolu s grafikmi. Výraz TOLICCI, ako hovorí sám zakladateľ štúdia, vznikol za stolom v deň, kedy sa zrodila myšlienka založenia vlastného interiérového štúdia, ďalej priamo v jeho osobnej výpovedi:

V čase keď som ukončil vysokú školu som vedel, že moje kroky povedú umeleckým smerom, ku ktorému som mal odmalička sklony a v rôznych smeroch ho študoval a ohýbal, či na strednej škole alebo neskôr na univerzite. Zároveň som mal v sebe zakorenené pomáhať druhým, keďže množstvo mojich kamarátov chodilo ku mne často pre moje rady, názory a uhly pohľadov na rôzne veci, ktoré ich zaujímali. Toto prirodzené sebaurčenie len smerovalo k tomu, vytvoriť dizajnérske štúdio a dávať dizajn a umenie smerom k ľuďom a takto im pomáhať – vytvárať príjemné prostredie pre ich život a týmto spôsobom im ho zlepšiť.

 

V jeden deň som si ako mladý chalan sadol za stôl vo svojej detskej izbe a začal len tak písať na papier v smere niečo vytvoriť. V tej dobe som mal som znalosti aj o luxusných značkách oblečení z hudobných klipov danej doby, kde boli prezentované značky oblečenia, okrem iných aj GUCCI, ktorej zakladateľom je Guccio Gucci, taliansky módny návrhár z Florencie. Na univerzite som sa začal viac zaujímať o interiér ako taký a začal študovať sortiment zariaďovacích prvkov. Narazil som na množstvo práve talianskych značiek, ktorých sortiment sa zhodoval s mojim vnímaním estetiky v interiéri – orechové drevené povrchy, zlaté kovy, prírodný kameň – zamiloval som sa. Preštudoval som si viac o talianskej umeleckej kultúre a umení ako takom a niečo som nasal na univerzite v teoretických predmetoch o histórii umení, kde sa veľmi často opakovalo práve Taliansko.

 

Toto splynutie môjho vedomia – spojenie umenia s Talianskom a súčasnou hudbou, kde bola prezentovaná spomínaná značka, v mojej mysli vytvorilo predstavu o vlastnej značke, ktorá bude odrážať Taliansko a zároveň kvalitu použitím spojenia „CCI“ (podobne ako GUCCI). Takisto som chcel vniesť do názvu aj kus seba a tak som napísal na papier dve prvé písmena z môjho mena „TO“ a pridal spomínané „CCI“. Jednoducho som to následne prepojil do slova TOLICCI a takto vznikla značka. Ide teda o novotvar a v zásade samotné slovo nič neznamená. Skôr sa vždy bavím na reakciách samotných Talianov pri rozhovore s nimi, ktorí toto slovo vnímajú ako talianske ale nepoznajú ho.“

 

TOLICCI prináša na trh nový pohľad na interiérový dizajn, snaží sa vyťažiť maximálnu estetiku v interiéri rešpektujúc zadanie a požiadavky klienta. Našou víziou je tvoriť jedinečný interiérový dizajn v našich podmienkach a prinášať neustále novinky ruka v ruke v spolupráci s poprednými značkami interiérových zariaďovacích prvkoch tak, ako ich vyvíjajú v čase. Týmto spôsobom chceme dostať aktuálnu dizajnérsku svetovú scénu do našich návrhov a tvoriť podľa aktuálnych trendov v nosnej dizajnérskej kostre TOLICCI drevo-kameň-zlato tak, ako ju nastavil zakladateľ TOLICCI.