Sledujte nás

NÁŠ CIEĽ

Vytvárame návrhy interiérov založené na modernej talianskej estetike s nádychom luxusu tak, aby ste sa vo svojom bývaní cítili každý deň výnimočne, pohodlne a príjemne.

TOLICCI je dizajnérska značka prioritne zameraná na návrh interiérov najvyššej triedy dizajnérskej estetiky s dôrazom na detail vizuálneho a technického prevedenia, rešpektujúc požiadavky klienta, pôsobiaca ako interiérové štúdio v Bratislave, na celom Slovensku, Českej republike a priľahlom zahraničí.

 

Z tejto myšlienky vychádza identita TOLICCI, pretavená slovenskými interiérovými dizajnérmi do reality v podobe návrhov interiérov bytov, návrhov rodinných domov a súkromných rezidencií.

 

Dizajnérsky tím TOLICCI v súčasnosti tvoria umelci z oblasti dizajnu a umenia ako interiéroví dizajnéri a dôkladne vybratí a vychovaní zakladateľom značky ako tím profesionálov, ktorý uplatňuje svoje skúsenosti a estetické cítenie v na mieru vytvorenom dizajne v identite TOLICCI za pomoci produktov prevažne talianskych značiek.

 

Každý jeden dizajnérsky návrh interiéru prechádza rukami zakladateľa značky v jeho výrobnej a nakoniec aj finálnej fáze, ktorá je prezentovaná klientovi. Takto je zachovaná identita TOLICCI v každom projekte tak, ako ju nastavil jej zakladateľ.

Filozofia tvorby

Identita TOLICCI vychádza v základe z tradičného talianskeho vnímania estetiky farieb, tvarov, materiálov a ich vzájomného preladenia v interiéri. Túto vyjadrujeme prostredníctvom zemitých kombinácii farieb a vzorov v kontraste s drevom a prírodným kameňom. Tento základ následne jemne dopĺňame výraznejšou farbou a zlatými, prípadne striebornými akcentami drahých kovov, čo zaručí plnohodnotnú, živú a nestarnúcu kombináciu, docielenú pomocou kvalitných, prevažne talianskych produktov. Jednotný rukopis sa takto nesie celým navrhovaným priestorom s dôrazom na detail prevedenia po estetickej, materiálovej a funkčnej stránke.

TOLICCI team

V súčastnoti náš tím tvorí 15 ľudí v zložení: interiéroví dizajnéri, 3D vizualizátori, konštruktéri, obchodníci, PR manažéri a administratívni pracovníci tak, aby každý robil to, čo ho napĺňa a spoločne sme pre vás vytvorili ten najlepší produkt – profesionálny návrh interiéru. 

Príbeh značky a loga

V roku 2012 začal pôsobiť zakladateľ štúdia ako interiérový dizajnér a následne až v roku 2014 sa začal písať príbeh samotného loga TOLICCI v prvých základných kontúrach nepravidelného tvaru so siedmymi hranami, vyjadrujúcimi kontúry základných obrysov tváre modernej lifestyle ženy. Tieto kontúry sa nezmenili ani v poslednom redizajne loga, spoločne s výplňou samotného loga písmena „T“, ktoré má podobu základných kontúr stolíka ako zariaďovacieho prvku.

 

Písmeno „T“ symbolizuje začiatok výrazu TOLICCI. V pôvodnej podobe z roku 2014 sa farba loga z hnedej zmenila na zlatú, ktorá reprezentuje jeden zo základných prvkov pri tvorbe interiérov TOLICCI – zlaté akcenty a symbolizuje luxus.

 

V roku 2018 prešlo logo redizajnom z dôvodu presného určenia dizajnérskeho smeru a identity TOLICCI – drevo-kameň-zlato a vytvorenia nosnej základne klientov vyznávajúcich moderný dizajn s nádychom luxusu a výnimočnosti. Táto skutočnosť ovplyvnila celkovú vizuálnu identitu loga do dnešnej podoby. K pôvodnému logu sa okrem zlatej farby pridali po bokoch vavrínové vetvičky symbolizujúce skúsenosť, vznešenosť a ochranu – ako odkaz na vyšpecifikovanie cieľového klienta a svojej klientskej základne (publika). Spodná časť loga obsahujúca dve grafiky je grafickým odkazom a zároveň replikou grafických kontúr časti erbu z oblasti Turca – lokality na severnom Slovensku, odkiaľ pochádza zakladateľ štúdia, Ing. Tomáš Belica a kde vyrastal. Ako posledný prvok pribudla korunka ako symbol kvality spolu s piatimi hviezdami, ktorých spojenie je odkazom na päťhviezdičkový servis – najvyššiu kvalitu. Hviezda sama o sebe reprezentuje výnimočnosť, čo podčiarkuje celý význam loga.

 

Takto vznikol príbeh samotnej grafiky loga, na ktorej sa podieľal sám zakladateľ štúdia spolu s grafikmi. Výraz TOLICCI, je spojením začiatočných dvoch písmen „TO“ mena zakladateľa s pripojením prípony „LICCI“, ktorá navodzuje taliansky znejúce slovo. Takto vznikol názov „TOLICCI“, ako značky, ide o novotvar, odkazujúci na moderný taliansky rukopis, ktorý je základom identity značky.

TOLICCI prináša na trh nový pohľad na interiérový dizajn, snaží sa vyťažiť maximálnu estetiku v interiéri rešpektujúc zadanie a požiadavky klienta. Našou víziou je tvoriť jedinečný interiérový dizajn v našich podmienkach a prinášať neustále novinky ruka v ruke v spolupráci s poprednými značkami interiérových zariaďovacích prvkoch tak, ako ich vyvíjajú v čase. Týmto spôsobom chceme dostať aktuálnu dizajnérsku svetovú scénu do našich návrhov a tvoriť podľa aktuálnych trendov v nosnej dizajnérskej kostre TOLICCI drevo-kameň-zlato tak, ako ju nastavil zakladateľ TOLICCI.